Shoplo

Płatności Shoplo są w pełni wbudowane w platformę. Ich wdrożenie nie wymaga kontaktu z przedstawicielami Shoplo, wypełnienia wielu złożonych formularzy, czy prowadzenia skomplikowanych prac wdrożeniowych. Możesz je aktywować w pojedynkę, bez pomocy programisty, czy wsparcia technicznego ze strony Shoplo.

Instrukcja aktywacji Płatności Shoplo

Zanim przejdziesz do aktywacji płatności, upewnij się, że Twój sklep został odpowiednio przygotowany – czy ma regulamin, dodaną minimalną wymaganą liczbę produktów oraz odpowiednie treści we wszystkich zakładkach. Więcej informacji o tym, jak przygotować sklep na wdrożenie płatności znajdziesz w naszym poradniku.

Główne funkcje

Płatności Shoplo umożliwią klientowi Twojego sklepu zlecenie płatności z wykorzystaniem wielu popularnych metod, w tym:

 • szybkie przelewy
 • płatność kartą Visa, Mastercard, Maestro
 • BLIK

Środki z wpłat klientów trafią na Twoje konto już następnego dnia roboczego. Zwroty środków możesz zlecać bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego Shoplo na konto klienta.

Logowanie

Wejdź na https://auth.shoplo.com/ i zaloguj się używając swojego adresu email oraz hasła.

Aktywacja

Będąc na pulpicie, przejdź do zakładki Ustawienia ➝ Dodaj sposób płatności ➝ Aktywuj Shoplo Płatności

Przesłanie formularza

Po wciśnięciu Aktywuj zobaczysz formularz aktywacji – uzupełnij go poprawnymi danymi i kliknij przycisk Dalej.

Pamiętaj, że wpisywane przez Ciebie dane muszą być prawdziwe i odpowiadać aktualnej sytuacji. Jeżeli będą błędne lub niekompletne może to skomplikować lub całkiem uniemożliwić przeprowadzenie weryfikacji, a co za tym idzie, uruchomienie Płatności Shoplo w Twoim sklepie internetowym.

Ważne: podaj swój aktualny adres e-mail, ponieważ będziemy się z Tobą kontaktować właśnie za jego pośrednictwem.

Wprowadzony numer konta musi być dokładnie taki jak ten, z którego zamierzasz dokonać przelewu weryfikacyjnego (następny krok).

Weryfikacja

 • Po wypełnieniu i przesłaniu formularza zobaczysz link aktywacyjny – kliknij go, aby móc dokonać przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 PLN (przelew jest zwrotny).

  Ważne: Pamiętaj, że numer konta, z którego robisz przelew musi się zgadzać z tym, który podałeś w formularzu. Jeżeli będą się różnić, aktywowanie płatności Shoplo w Twoim sklepie będzie niemożliwe.
 • Wybierz swój bank i wykonaj przelew. Kwota aktywacyjna jest zwrotna.

  Jeżeli wśród wymienionych banków nie znajdziesz swojego – wybierz opcję: Mam konto w innym banku i postępuj zgodnie z wyświetlaną instrukcją. Upewnij się, że zarówno numer rachunku, jak i dane są prawidłowe.

  Wybierz tę opcję również wtedy, gdy chcesz wskazać do rozliczeń swój rachunek firmowy. Jeżeli tego nie zrobisz bramka płatnicza przekieruje Cię automatycznie do ekranu logowania przeznaczonego dla klientów indywidualnych, co uniemożliwi prawidłowe przeprowadzenie procesu.

  Podczas procesu weryfikacji sklep nie może zostać wyłączony.
 • Gdy weryfikacja Płatności Shoplo przebiegnie prawidłowo, wówczas pojawią się one w zakładce: Płatności. Proces weryfikacji zajmuje zazwyczaj do 24 h.

Jeżeli weryfikacja zakończy się negatywnie, wówczas otrzymasz od nas wiadomość e-mail informującą o tym, jakie dane zostały podane błędnie. Na tej podstawie będziesz w stanie wprowadzić potrzebne zmiany i ponownie przejść proces weryfikacyjny.

Więcej szczegółów dotyczących konfiguracji i możliwości, jakie dają Płatności Shoplo znajdziesz na stronie naszego partnera.